Швидкі темпи електрифікації та розвитку технологій в ХХ столітті спричинили широке поширення неізольованих (голих) проводів при формуванні повітряних електромереж, що передають електрику в житлові та муніципальні будівлі і промислові об'єкти.

Однак протягом десятиліть експлуатації таких систем було виявлено безліч вразливостей традиційних електричних проводів, що поєднують низьку надійність і практично нульову безпеку з досить високими витратами на обслуговування.

Повітряні лінії до сих пір в більшості своїй використовують голі кабелі, які ізольовані лише повітрям, в першу чергу через їх низьку вартість. 
Сучасні технології дозволили створити більш досконалий провідник електроенергії - ізольований самонесучий провід, що володіє кращими і працездатними характеристиками.
 
Особливості конструкції
 У 60-х роках 20-го століття фіни стали використовувати нову розробку компанії Nokia спільно з кабельним заводом Rubber Works - самонесучі ізольовані проводи, що отримали назву згідно властивостям - СІП.
Кабель складався з 3-х фазних провідників, одягнених в ПВХ-ізоляцію і намотаних навколо несучого стрижня з високоякісного литого або пресованого алюмінію. 
Зараз все те ж саме, тільки в якості ізоляційного матеріалу застосовується світлостабільна полімерна композиція, що містить поліетилен високого тиску, зшитий сіланом.
Цей матеріал абсолютно не чутливий до впливу сонячних променів або води і вкрай міцний, що виключає його механічні пошкодження гілками, птахами і т. п..
До того ж тепер дроти отримали можливість проходити нижче - в 4-х метрах над землею замість належних шести - і щільніше, так як їх перехрест і зіткнення при сильних поривах вітру абсолютно безпечні.
 
Треба відзначити, що собівартість систем з самонесучими ізольованими проводами підвищилася всього лише на 20%, зате переваг багато: крім вищесказаного ці дроти менш схильні до обмерзання; втрати електроенергії в ізольованих повітряних лініях стали мінімальні завдяки низькому реактивному опору; всі типи проводів відмінно себе почувають при температурі від - 50 до + 50 ° С (а СИП-3 навіть при - 60 °) і вологості до 98%, витримують до + 250 ° С при короткому замиканні; їх монтаж значно прискорився і полегшився, а несанкціоновані підключення самоусунулися.
У Європі найбільш широко використовуються ізольовані проводи «Торсада» від французького розробника Cableries De Lensa, відомі на пострадянському просторі як СІП-2, який має 3 ізольованих фазних жили і ізольовану несучу. В якості ізоляції застосовується високоякісний поліетилен, зшитий сіланом. Він має високу міцність на розрив, стійкістю до ультрафіолету і хімічно агресивному середовищу, термостійкий, водонепроникний і пожежобезпечний.
 СИП-3 відрізняється від своїх побратимів тим, що його одножильна конструкція справляється з напругою від 6 до 35 кіловольт, тоді як інші варіанти розраховані на роботу зі змінною напругою 0,66 / 1 кВ.
Версії СИП-4 і СИП-5 містять по чотири дроти, але на відміну від своїх "колег" не мають несучої жили. Всі 4 фази закутаний в ізоляцію - перший в світлостабільний термопластичний поліетилен, а другий в стабілізований і додатково зшитий сіланом.
 Імпортні аналоги включають в себе такі марки, як AAsXS, AALXS, AFLwsXS, AFLwsXSn, AAsXSn (Польща), SAX, PAS, SFS, SFS (Фінляндія) та інші.
 

 

Компанія «МЕЗОН-ЕЛЕКТРОКАБЕЛЬ» рада представити своїм покупцям широкий асортимент кабельно-провідникової продукції, в тому числі проводів СІП, з яким Ви можете ознайомитися на нашому сайті.