Сама назва дає чітке уявлення, наскільки широко можна використовувати даний продукт кабельної промисловості.

 

Переваги КГ кабелю

     - можна використовувати в місцях з високою вологістю, навіть до 100%, в приміщенні або на відкритому повітрі;

    - велика гнучкість кабелю дозволяє розмотувати і змотувати його велику кількість раз;

    - кабель витримує великі навантаження і сильну вібрацію;

    - завдяки гнучкості,  його широко використовують в місцях, де інші марки кабелів не підходять;

    - розрахований на напругу від 0,66 кВ до 1 кВ.

 

Такі характеристики дозволяють даному проводу використовуватися на різних переносних електроустановках. КГ кабель одножильний активно використовується в зварювальному виробництві, оскільки, відповідає вимогам для цієї області: хороша гнучкість і здатність витримувати велику напругу. Щоб провід надмірно не нагрівався, під час зварювальних робіт його не варто тримати змотаним.

 

При всіх своїх плюсах кабель КГ має ряд обмежень:

     - при підключенні до зварювальних установок допустима робоча напруга - 0,66 кВ;

   -  частота коливань змінного струму не більше 400 Гц .;

   -  здатність споживання сили струму обмежена - 630 ампер;

   - якщо це мережа постійного струму, максимальна напруга - 1 кВ.

 Сфера застосування

 Кабель КГ призначений для підключення до електромережі пересувних установок. Використовується в приміщеннях і так само на вулиці. Правда він не підходить до монтажу в землі, оскільки не витримає тиску ґрунту. При дотриманні техніки безпеки можливо монтування на тросах і естакадах.

 

Конструкція і технічні характеристики

 Жила кабелю - багатодротяна, скручена з м'яких мідних дротиків, виготовлена ​​по ГОСТу - 22483-77. Даним дротикам зарахований досить високий клас гнучкості - 5 клас. Є виробники, які запевняють, що їх продукт здатний витримувати 30 000 згинань. Дріт може бути як з покриттям, так і без нього. Це залежить від умов навколишнього середовища, де передбачається прокласти кабель. Якщо кабель буде експлуатуватися в місцях з помірним кліматом - покриття відсутнє. При експлуатації в тропічному кліматі покриття є, і виконано воно з додаванням свинцю або олова, причому, олово має становити не менше 40%. Для додавання кабелю більшої міцності при скручуванні провідників іноді додають пряжу. Даний кабель, як і кабелі інших марок, може бути одножильним і багатожильним.

 

Ізоляція жил виготовляється зі спеціальної гуми з натурального каучуку марки РТІ-1, а зовнішня оболонка дроту - марки РТІ-2 з бутадієнового каучуку. У одножильного кабелю оболонка з гуми марки РТІШМ. Склад каучуку не допустить руйнування оболонки від впливу ультрафіолетового випромінювання, в тому випадку, якщо кабель буде прокладений на відкритому повітрі.

В оболонку кабелю, який монтується в тропічному кліматі, додають спеціальні антисептичні препарати. Цю деталь варто уточнювати у виробника.

 

Маркування буває цифровим і колірним. Цифрова позначається числами починаючи з одиниці і вище, а контур заземлення завжди нулем. У колірній, як правило, використовуються три кольори: чорний, коричневий і блакитний. Ізоляція жили заземлення - зелено-жовта.

У одножильному і двожильному кабелях колір маркування може бути будь-яким.

Щоб уникнути склеювання ізоляції жил і зовнішньої оболонки, в багатожильних кабелях застосовується спеціальна плівка, або тальк. Без цього компонента склеювання обов'язково станеться, оскільки провід під час роботи нагрівається.

 

Температурні показники

Конструкція кабелю допускає його експлуатацію в радіусі температур від -40 до +50 градусів. Але все ж є невеликі відмінності кабелів в межах однієї марки, розібратися в них допомагає абревіатура.

 

    Якщо провід буде працювати в холодному кліматі, марка буде КГ-ХЛ.

    Для тропічного клімату краще підійде кабель КГ-Т.

    Якщо струмопровідна жила покрита оболонкою з негорючого матеріалу, маркування - КГН.

 

Як вимірюється опір ізоляції проводу?

Тут враховуються довжина кабелю - 1000 метрів, і температура навколишнього середовища - +20 градусів. Потужність становить 2,5 кВт з частотою коливання 50 Герц. При таких навантаженнях опір ізоляції має бути 50 мегаом (МОм).

Важлива умова: тестований одножильний кабель занурюється в воду на п'ять хвилин. Максимальна температура нагрівання проводу +75 градусів. Якщо температура нагрівання вище, значить, кабель пошкоджений.

 

Термін служби КГ кабелю, за умови дотримання всіх правил установки і експлуатації, становить 4 роки.

 

В Компанії «МЕЗОН-ЕЛЕКТРОКАБЕЛЬ» дуже широкий вибір різної кабельно-провідникової продукції зі складу у Львові.