Розподільчі коробки - це спеціальні електромонтажні вироби, які використовуються в прокладанні електричних проводів і виконують роль комутатора.

Дані пристрої розводять кабель по кількох точках електрики, якими є різні електроприлади (світлотехніка, побутова техніка та ін.).

Правильний підхід до використання розподільчих коробок значно зменшує фінансові вкладення в монтаж електричної проводки.

 

Принцип класифікації розподільчих коробок

 Розподільчі коробки бувають декількох типів, які відрізняються між собою способом монтажу.

 Існують наступні типи даних виробів: відкриті і закриті. Перший тип встановлюється на стінах і стелі так, що корпус коробки просто прикладається і закріплюється. Застосовується у відкритій електричній проводці. Другий тип монтується вглиб стіни або стелі в заздалегідь підготовлене поглиблення, яке відповідає розміру коробки.

 

Матеріал виготовлення розподільних коробок

 Виготовлення коробок відбувається лише з тих матеріалів, які здатні створити надійний захист від зовнішніх механічних впливів на протязі всієї експлуатації. Таким матеріалом є пластмаса або метал. У ролі металу виступає луджена сталь з антикорозійним покриттям (фарба або ґрунт) або ж сплав з алюмінію.

 Розподільча коробка має щільно закручену кришку, яка оснащена прокладками для ізоляції. Вводи виробу герметичні і відрізняються високим ступенем захисту від пилу і газів. Міцний металевий корпус дає можливість знеструмити електропроводку під час пожежі, оскільки досить довгий час забезпечує хороший захист від вогню.

 Коробки з сучасного пластика також гарантують хороший захист. Наприклад, такий матеріал, як литий фторопласт, а також поліпропілен, стійкі до впливу активних хімічних речовин. Відмінною особливістю неметалічних розподільних коробок є можливість знаходження в середовищі високої вологості протягом довгого часу. Металеві коробки не відрізняються такими характеристиками, адже схильні до корозії. Щодо міцності пластик, безумовно, поступається металу. Хоча, для побутового застосування це не настільки важлива характеристика.

 

Конструктивні особливості розподільчих коробок

 Всередині конструкції перебувають спеціальні елементи кріплення для кабельно-провідникової продукції: клемні колодки, затискачі. За допомогою останнього кріплення фіксуються товсті ввідні кабелі, а тонкі проводи - клемною колодкою за допомогою гвинтів (фіксаторів).

 У разі, коли клемні колодки відсутні, дроти з'єднуються в коробці за допомогою «скручування». Тобто, кінці проводів щільно скручуються між собою і в обов'язковому порядку ізолюються або ковпачками, або стрічкою (ізоляційною стрічкою). Після цього, місця скручування піддаються зварюванню або обтиску. Клеми, безумовно, відрізняються великою зручністю у використанні, оскільки з їх допомогою можливо з'єднання проводів різного перерізу. Але існує і недолік у клемних з'єднань, який полягає в послабленні болтів в часі, внаслідок чого порушуються контакти, відбувається сильне нагрівання і обгорання проводів.

 Варто відзначити, що з'єднання проводів з різних металів методом скручування заборонено, оскільки настає швидке руйнування через протікання електричних і хімічних процесів. Простіше кажучи, процес окислення прискорюється і зростає опір, що призводить до порушення в роботі мережі.

 Від електроерозійного впливу захищені колодки з клемами з латуні, що говорить про можливість з'єднання проводів з алюмінію і міді без наслідків. Сьогодні в будівництві рідко застосовуються дроти з алюмінію, отже, колодки оснащені провідниками з міді.

 Колодки виготовляються з різних пластикатів або ж з карбаміду. Фіксація проводів здійснюється мідними або латунними пружними контактами з закругленими затискачами. Вводи коробки для кабелів і проводів оснащені сальниками і ущільнювачами-кільцями з гуми, які запобігають потраплянню пилу і вологи в корпус.

 

Габарити розподільчих коробок

 Розміри даних виробів розраховуються на основі числа вводів з урахуванням ступеня захисту і призначення. Розподільча коробка для квартири зовнішнього типу має діаметр в розмірі від 10 см, такі ж розміри і по сторонам. Коробка для електричної проводки прихованого монтажу, по суті, не відрізняється від вищеназваного типу за винятком того, що монтажні отвори знаходяться всередині конструкції.

 

Процес монтажу розподільчих коробок

 Перед монтажем прихованої електропроводки в стінах готуються спеціальні поглиблення для електроінсталяційних виробів. Дане поглиблення повинно відповідати за розміром виробу. Робиться воно за допомогою перфоратора з використанням різних насадок. Фіксація коробки в отворі здійснюється за допомогою розчину з алебастру або ж з використанням дюбелів. Електромонтажна схема - це основа, по якій відбувається приєднання електричної проводки всередині коробки. Проводи повинні заводитися в коробку так, щоб залишався запас рівний 10-15 см.

 Ізоляція з кінців проводів повинна бути знята, і тільки після цього проводи вводяться в клему. При відсутності колодок дроти з'єднуються скруткою і ізолюються (ізоляційна стрічка, ковпачки з пластика). Нерідко дроти прокладаються через труби (металеві або пластикові), які по діаметру підходять для отворів в коробках.

 Компанія «МЕЗОН-ЕЛЕКТРОКАБЕЛЬ» має в своєму асортименті величезну кількість різних електроінсталяційних виробів, виробів для монтажу електропроводки і інших монтажних матеріалів, в число яких входять розподільчі коробки.

 Розподільчі коробки зі складу у Львові або швидка доставка.