Прокладання кабелю в землі являє собою ховання комунальних проводів під землею замість протягування їх на стовпах над головою.

Найчастіше використовується для проводів, що постачають електроенергію, і комунікаційних - для кабельного телебачення або телефонних мереж - в місцях, де недолік простору або міркування безпеки не дозволяють використовувати повітряні лінії.

Підземна укладка захищає дроти від пошкодження вітром або льодом, але може викликати проблеми від ґрунтових вод і хімічних речовин, що містяться в грунті.

 

Підземні кабельні системи дорожчі, ніж надземні або повітряні лінії: останні ізольовані повітрям, в той час як підземні вимагають декількох шарів ізоляції. 

Риття траншей і інженерні витрати також додають чималі суми в загальний кошторис. Однак деякі власники землі віддають перевагу саме підземній укладці, тому що вона приховує непривабливі дроти, які могли б зробити ландшафт менш привабливим.

 

Є кілька способів протягування підземних кабелів:

 

  •     укладка в траншею;

  •     в кабельних каналах;

  •     в каналізації.

 

Для проведення кабелю в діючих каналізаційних колекторах потрібно отримати спеціальні дозволи. Цей метод визнається найбільш безпечним і надійним, гарантуючи, що лінія зможе легко обслуговуватися, не буде зіпсована при проведенні земляних робіт і відсторонена від зовнішнього середовища з її негативним впливом.

 Найчастіше використовуваними є бетонні кабельні канали та пряме ховання. Кожна траншея повинна мати не менше метра в ширину і 1,2 м в глибину. Провід укладається в траншею і оточується значною кількістю щільно набитого піску. Це найдешевший з подібних методів. Для укладання промислових кабелів в глибоких тунелях канали повинні бути прокладені на 2-2,5 м нижче поверхні землі. Стіни і дно тунелю встеляють бетонними плитами або цеглою. Це більш дорогий метод, оскільки він вимагає ретельного проектування і спеціалізованого устаткування. З метою економії коштів іноді використовують інші методи, наприклад, жолоб з розрізаних вздовж труб або цільна труба, всередині якої проходять кабелі.

 Всі методи вимагають, щоб  кінці дроту виходили на поверхню, закінчуючись на підстанціях або в розподільних коробках, щоб бути легко доступними технічним працівникам. Кабель повинен тягнутися цільним, бо будь-які з’єднання істотно знижують його характеристики, безпеку і час експлуатації. Якщо немає можливості використовувати цілісний кабель, його шматки повинні з'єднуватися в надземних коробах, розрахованих на використання під відкритим небом і захищених від перепадів температури, води, сміття, ультрафіолету і т.п.

 Підземний метод укладання кабелів, звичайно, самий естетичний, тому що немає ніяких гірлянд, які висять вгорі, однак він має багато обмежень і не допускається, якщо:

 

  •     спостерігається високий рівень ґрунтових вод, наприклад, в заболочених місцях;

  •     земля містить агресивні хімічні речовини, здатні пошкодити ізоляцію;

  •     структура грунту занадто рухлива, наприклад, в сейсмонебезпечних районах або там, де є загроза сходження селів;

  •     грунт відведений під сільськогосподарські угіддя або під забудову.

Екологічний ефект також слід враховувати. Риття окопів створює шум, пил і вібрації, які можуть негативно позначитися на популяції диких тварин і птахів, а також руйнують верхній шар ґрунту, приводячи до порушення природного балансу.

 Важливо! Кабель не повинен розташовуватися ближче 1 метра до дерев і будівель, проходити через паркінги, ігрові та будівельні майданчики, а також в місцях з підвищеним навантаженням на землю.

 

Процедура прокладки кабелю в траншеї виглядає наступним чином:

 

  •     риється траншея по заздалегідь виконаній схемі (враховуючи вище обумовлені обмеження, а також присутність в безпосередній близькості інших підземних кабелів і труб);

  •     з траншеї видаляються всі сторонні предмети: скло, каміння, шматки арматури і т.п .;

  •     вниз насипається піщана подушка завтовшки не менше 10 сантиметрів;

  •     підбирається кабель: при невеликих навантаженнях підійде ВВГ (йому знадобиться захист з труб), при значних - броньований алюмінієвий АВБбШв з антипереновим покриттям або його дорожчий аналог - мідний ВБбШв з ізоляцією з полівінілхлориду або поліетилену. Можна купити прямий підземний кабель (DBC), розроблений спеціально щоб бути захованим під землею без будь-якого додаткового покриття. Він стійкий до холоду і нагрівання, вологості і кислотності ґрунту, а також до грозових розрядів. На відміну від стандартних телекомунікаційних та силових кабелів захист DBC складається з декількох шарів важкої металевої стрічкової обгортки, товстого гумового покриття, ударогасящего гелю і водонепроникної стрічки;

  •     мегомметром перевіряється якість кабелю (норма для кабелю до 1000 В - не менше 0,5 МОм);

 

Важливо! Ви повинні вжити заходів безпеки для роботи з електрикою, також бажано наявність партнера.

 

  •     зміцнення. З цією метою використовуються різні конструкції: спеціальні труби з ПВХ, пластиковий рукав або сталеві труби з подвійними стінками. Все залежить від вашого гаманця і характеристик прокладання лінії. У разі контакту з великими жорсткими предметами, що мають шанс пошкодити оболонку кабелю, захисний корпус може бути виконаний з азбестоцементної труби, розпиляної уздовж і покладеної в вигляді цільної конструкції з силовим кабелем, який проходить всередині;

  • кабель опускається на дно каналу без натягу, але й без хвиль;

  • покривається піском - не менше 15 см і трохи утрамбовується, зверху для додаткового захисту можна накрити бетонними плитами;

  •      поверх прокладається спеціальна сигнальна стрічка, яка вказує на розташування лінії;

  •     лінія повністю засипається землею з невеликою гіркою;

  •     позначення. Надземні мітки повинні адекватно вказати маршрути всіх підземних систем. Зазвичай це залізобетонні або металеві стовпчики, оснащені табличками, що містять глибину залягання і характеристики кабелів.

 

До того як вибирати метод і починати укладання кабелю, необхідно проконсультуватися з фахівцем - електриком. Він може рекомендувати конкретний тип кабелю, який найкраще підходить в конкретних умовах або запропонує абсолютно інший спосіб укладання.

Компанія "МЕЗОН-ЕЛЕКТРОКАБЕЛЬ" має широкий асортимент кабельно-провідникової продукції та інших допоміжних пристроїв для прокладки кабелю під землею.

Кабель зі складу у Львові або швидка доставка.