Проміжне положення між силовими електричними кабелями і проводами зв'язку займають спеціальні вироби, які називаються контрольними кабелями. 

Вони служать, як видно з назви, для контролю всіляких промислових і побутових електронних пристроїв, приладів і систем телекомунікацій, управління, безпеки та передачі даних, для вимірювання або регулювання технологічних процесів. Крім автоматизації і управління виробничими процесами такий кабель використовується на залізничному транспорті, в харчовій промисловості і будівництві, а також в різного роду електричних мережах. Його можна знайти на складальних і виробничих лініях, конвеєрах, в комп'ютерних блоках верстатів, в стаціонарних установках і в якості з'єднувального кабелю між фіксованим і мобільним обладнанням. Від комутаційних проводів ці вироби відрізняються тим, що можуть витримувати електричний струм, а від силових тим, що не призначені для високих струмових навантажень і мають більше число жив (4-61), але менший перетин кожної з них.

Контрольний кабель часто прокладається паралельно з силовим і призначається для передачі низьковольтних малопотужних сигналів, пов'язаних з роботою цього кабелю. Такі вироби ізольовані за допомогою спеціальних матеріалів, покликаних захистити їх від небезпеки наведеної напруги, що надходить від інших кабельних кіл, розташованих в безпосередній близькості, яка може привести до порушення системи сигналізації.

Контрольні кабелі широко використовуються в звичайному або агресивному середовищі як всередині будівель, так і під землею.

У першому випадку особливого захисту не потрібно, хіба що високотемпературний режим або хімічне середовище в особливих приміщеннях.

Для захисту від подібних дій застосовуються різного роду внутрішньокабельні ізолятори і зовнішні оболонки.

Вироби з екранами використовуються в місцях, де сигнали які передаються можуть спотворюватися електромагнітними ефектами, що виникають при роботі деякого обладнання.

Негорючі і малодимні матеріали використовуються у виробах, що прокладаються в місцях скупчення людей, а гідроізоляція застосовується в контрольних кабелях, що проходять у вологому середовищі.

Контрольний кабель забезпечує високу швидкість передачі характеристик в дуже широкому діапазоні частот, дозволяє уникнути непоправного збитку від короткого замикання в електронному обладнанні, такому як вимірювальні прилади, системи управління і телекомунікацій, термінали і підстанції; знижує витрати на обслуговування і ремонт систем, дозволяє проводити технологічну модернізацію (наприклад, встановлювати більш високу робочу частоту або підвищувати швидкість передачі даних); знижує ризик ураження електричним струмом людей, які обслуговують або ремонтують обладнання.

Контрольні кабелі захищають різні системи від небезпеки наведеної напруги і проблем з електромагнітною сумісністю з допомогою різних видів екранування, призначених для конкретних умов експлуатації. Вони можуть бути використані для внутрішніх і зовнішніх, підземних і підводних систем і пристроїв. Є броньовані і неброньовані кабелі, з одного і декількома крученими парами, з загальними екранами або індивідуальними, з ізоляцією з ПВХ, каучуку, самозагасаючого поліетилену або вогнетривкої гуми. Такі вироби зазвичай мають дротяні жили з міді або алюмінію перетином від 0,75 до 10 міліметрів, внутрішню ізоляцію (пластикат або інший наповнювач) і зовнішню захисну оболонку зі свинцю, гуми, гофрованої сталі або пластику. Вироби з мідними жилами гнучкі і більш зручні в транспортуванні і укладанні, тоді як алюмінієві більш жорсткі, але легкі і дешеві. Контрольні кабелі працюють з постійною напругою до 1000 В або змінною до 660 В і служать для передачі даних про роботу важкодоступних систем і пристроїв на протязі 20-25 років при дотриманні умов експлуатації, визначених виробником.

 

Ознайомитися з повним асортиментом кабельно-провідникової продукції Компанії "МЕЗОН-ЕЛЕКТРОКАБЕЛЬ" Ви можете на нашому сайті.

Товар зі складу у Львові або швидка доставка.