Будь-який великий ремонт у квартирі передбачає заміну проводки, забувати про яку не варто. По-перше, для вашої безпеки. Як правило, капітальні ремонти роблять кожні 10-15 років і за цей час стара проводка може зноситися, що потенційно може призвести до пожежі.
По-друге, з кожним роком кількість використовуваного електрообладнання в будинку росте, а тому потрібно задуматися про грамотне розміщення розеток у всіх кімнатах, для чого дуже часто необхідно провести дроти по нових шляхах. Загалом, заміна проводки дуже важлива як для вашої зручності, так і для безпеки. Так який дріт використовувати для проводки в квартирі? 
Зараз для покупця є велика кількість різноманітних кабелів і проводів, в марках і типах яких легко заплутатися. Тому виникає питання про правильний вибір проводу в квартиру.

Для початку давайте поговоримо про матеріал, з якого зроблена основна складова кабелю. Для електрики в квартирі необхідно використовувати кабель виключно з мідною жилою. Використання алюмінієвої проводки не рекомендується. Ви можете знайти мідний кабель як з однодротвою жилою, так і з багатодротовою. Який краще використовувати для проводки в квартирі або приватному будинку?


Однодротова жила є цілісним провідником, покритим ізоляцією. Такий кабель використовують для прокладки стаціонарної проводки, тому що він більш жорсткий, ніж його багатодротовий родич, і постійні перегини можуть призвести до пошкодження жили. Але у цього типу кабелю є і свої переваги. Він більш зручний при монтажі, а також відрізняється невисокою вартістю.
Багатодротова жила являє собою скрутку з великої кількості тонких мідних проводів, покриту оболонкою. Цей тип кабелю найкращим чином підходить для переносного обладнання, тому що він стійкий до перегинання за рахунок структури жили. Недоліком кабелю є труднощі підключення до розеток та інших приладах, тому що необхідна опресовування жил наконечниками.

В цілому, стосовно виду жили, в умовах прокладки проводки у квартирі їх переваги та недоліки врівноважуються і вибір кабелю варто робити з міркувань зручності прокладки та експлуатації.

Кабель для розеток у квартирі - яку марку обрати?

Для прокладки всередині житлових споруд потрібно використовувати кабелі, які не поширюють горіння:



ВВГ - тип кабелю для електропроводки, який не поширює горіння при одиночній прокладці.

ВВГнг - тип кабелю для електропроводки, яка не поширює горіння при пучковій прокладці.

ВВГнг-LS - тип кабелю для електропроводки зі зниженим діленням диму, який не поширює горіння при пучковій прокладці.

ВВГнг-HF - тип кабелю, схожий на попередній, з однією лише відмінністю, що при горінні і тлінні нг-HF не виділяє токсичних газів.

Якщо Вам потрібно придбати кабель ВВГ, а також і інші види кабелів зі складу у Львові  - дзвоніть на МЕЗОН +380977937733 Львів, Курмановича,9.



Яке переріз кабелю потрібно для квартирної проводки?

Вибір правильного перерізу жили дуже важливий перед початком монтажу квартирної проводки. За стандартами, для квартири або приватного будинку, кожна лінія повинна розраховуватися індивідуально в залежності від навантаження, а мінімальний перетин кабелю, яке за потужністю допустимо для таких цілей, має становити 1,5 мм².



Якщо розібрати докладніше, можна виділити оптимальний переріз для певної задачі:

  • ВВГ 3х1,5 мм² - рекомендується для прокладки груп освітлення з допустимою потужністю до 4,1 кВт.

  • ВВГ 3х2,5 мм² - рекомендується для прокладки груп розеток з допустимою потужністю до 5,9 кВт.

  • ВВГ 3х6 мм ² - рекомендується для енерговитратних приладів, наприклад електроплити. Допустима потужність - до 10,1 кВт.



Що стосовно введеного в квартиру кабелю, то рекомендується обрати переріз в залежності від виділеної потужності на квартиру, найчастіше це 3х4 або 3х6.

Які кабелі не рекомендується використовувати у домашній проводці.

    • Не рекомендується використовувати усі типи алюмінієвих кабелів. З'єднання проводів з часом слабшають, починають грітися, окислюватися і підгорати, аж до повної втрати контакту. В процесі старіння і довгого експлуатаційного терміну кабелі будуть переламуватися, особливо при частих навантаженнях і перегріванні.

  • ПВС - кабель має баготодротову конструцію жили, у звязку з чим є більш пожежонебезпечним. Такий кабель швидше гріється і це може призвести до замикання.

ПВС не можна прокладати пучком, як ВВГ. Тільки з відстанню між нитками. Тобто потрібно штробити стіни під кожну лінію окремо.