Категорія
Виробник

Коробки розподільчі



Електричні розподільчі коробки (монтажні, розгалужувальні, установчі) Schneider Electric та IEK зі складу у Львові

Розподільча коробка - ящик з кришкою на бічних сторонах якого є спеціальні отвори для проводів. Зазвичай такі вироби виконуються з пластика. Існує такого виду: для відкритої і прихованої проводки.

При установці відкритої електричної проводки, коробки монтуються безпосередньо зверху на стіни, для прихованої поміщаються всередину стіни і кріпляться там при допомогою штукатурки. Як правило розподільчі коробки монтують так, щоб зовнішня частина була помітна і можна було легко підібратися до проводів. В першу чергу це слід враховувати при первинному з'єднанні проводів, але також слід враховувати можливість виникнення несправностей і поломок під час експлуатації обладнання та проводів (зазвичай викликаних зникненням напруги, через втрату контакту. Всякий електрик знає, що ремонт проводки слід починати саме з огляду розподільчої коробки.

Для того, щоб забезпечити на ділянці рівномірний і надійний розподіл електричної енергії, проводку часто поділяють на кілька магістральних ліній, не пов'язаних між собою. У кожній кімнаті укладається свій провід живлення, а до нього вже підключаються всі інші споживачі електроенергії.

Зазвичай коробки слід монтувати на висоті від двадцяти до тридцяти сантиметрів про стелі. Коробку можна заховати під шпалерами або замазати штукатуркою. Це дозволить не зіпсувати зовнішній вигляд кімнати, однак слід попередньо запам'ятати місце розташування розподільчої коробки, щоб в разі необхідності з легкістю її відшукати.

 

Розподільча коробка: її особливості та установка

Короткий опис коробки.

Термін розподільчих коробка є найбільш ходовим серед електриків, проте є й інші назви одного й того ж вироби - наприклад, коробка розподільча, вона ж відгалужувальна. Незалежно від назви призначення таких коробок полягає в безпечному з'єднанні проводів (відгалужень) певним чином, тобто в суворій відповідності з електричною схемою квартири. В іншому випадку нічого не буде працювати або, що ще гірше, є великий ризик отримати коротке замикання і пожежу. Іншими словами в розподільчих коробках розрізнені частини електропроводки збираються в працездатну схему. Оскільки коробки грають роль вузлових розв'язок (перехресть), їх застосування дає більшу гнучкість при прокладці електропроводки і дозволяє трохи заощадити на кількості (метражі) кабелів і проводів. Розподільча коробка, її призначення, особливості та установка.

 Використання розподільчої коробки для електропроводки.

Спеціальний пристрій використовується для захисту місця електропровідного з'єднання встановленого в стінах. Часто воно виготовляється з різноманітних матеріалів.

 Коробка розподільна, призначення, особливості та її установка.

Міцний корпус застосовують для захисту з'єднання електричного кабелю від вологи і механічних пошкоджень. Встановлюється він всередині бетонних, гіпсокартонних або цегляних стін, а також використовується як декоративне оформлення. Виріб має короб з кришкою, закріпленою спеціальними клямками. Це зроблено для полегшеного доступу до проводів, які знаходяться там, що дозволяє поліпшити ревізію з оглядом.

 

Коробка розподільна встановлюється двома способами. Першим методом (відкритим) корпус для пристрою електропроводки зовні встановлюється за допомогою закріплення її дюбелями, саморізами на підставу опор.

 Процес облаштування виробів другим способом (прихованим) набагато складніше. Потрібно добре знати тонкощі технології установки деталей. При свердлінні отворів на розподільній коробці застосовуються коронки. Вони закріплюються на дриль з великою потужністю. Розмір зовнішнього діаметра повинен бути більше на 3 мм від самого короба. Це дозволяє вставити і закріплювати її в підготовлених отворах.

 Корпус встановлюють від стіни на деякій відстані, має бути приблизно 70 до 120 мм.

 Перед тим як встановити коробку проводиться підготовка посадкового місця. Воно обробляється спеціальним грунтом складом глибокого просочення.

 За допомогою запрессовки до початку робіт необхідно вставити дріт.

 

Зовнішній вигляд захисного пристрою при прихованому способі не відрізняється від виробу, обладнаного на інших оздоблювальних матеріалах, магнезит, гіпсокартоні. Конструкція міцно кріпиться за допомогою гвинтових упорів. Під час установки останньої зникає необхідність користуватися алебастром. Потрібно зробити так, щоб місце під посадку збігалося своїми розмірами з розподільчою коробкою максимально. Треба намагатися не сильно затягувати упори.

 

Корпуси виготовляються з металу або негорючої пластмаси. Усередині них дроти з'єднуються в чіткому порядку. Їх кінці очищаються гострим ножем, потім скручуються плоскогубцями ,а потім проводиться пайка із застосуванням каніфолі. Використовувати кислоту суворо забороняється. Хімічна реакція утворює оксиди, які не забезпечують надійний контакт.

 Потім підготовлені кінці проводів ізолюють лакофарбовим матеріалом і накривають пластмасовим ковпачком, з використанням ізоляційної стрічки. Встановити розподільчий корпус нескладно. І це завдання зможе виконати практично кожен.

 Рекомендується для виконання відповідальної роботи запрошувати фахівця. Будь-яка найменша допущена помилка може призвести до травми або загибелі людини. Коробки надійно кріпляться гвинтовими упорами. Саме такі контакти зберігають повний захист від непередбачених ситуацій з роботою електропроводки. Розподільча коробка введена в правила для дотримання електробезпеки.

 Виконуйте по схемі: протягнути дроти в корпус виробу. Зачистити і скрутити їх. Закріпити на колодках (здійснюється надійний контакт) і провести ізоляцію. Укласти в коробку, закрити кришкою.

 Робота з електромонтажу, яка проводиться грамотно у відповідності з усіма правилами, допоможе експлуатувати розподільчу коробку без збоїв тривалий час. Сьогодні електрики називають різні стискання, закрутки або приєднання проводів словом розпаювання. Короб для розташування вимикачів, розеток та підключення кімнатної мережі до загальної лінії - це найголовніший захист вашого будинку від раптових спалахів проводки.

Компанія "МЕЗОН-ЕЛЕКТРОКАБЕЛЬ" пропонує широкий вибір розподільчих коробок у Львові та під замовлення.