Без спеціальних кріпильних елементів не обійтися, коли необхідно провести монтаж кабельної траси. Правильний підбір і використання пристосувань для вертикальної і горизонтальної прокладки трас різного розміру і призначення неминуче впливає на якість і терміни функціонування системи.
Якими бувають кріплення для труб
Тримач труб для конкретного об'єкта вибирається, виходячи зі способу монтажу і навантаження. Найпростіші варіанти (наприклад, із засувкою) використовують для фіксування конструкції під час підлогового прокладання. Для закріплення на поверхні стін (в технічних приміщеннях, гаражах, складах, котелень) вибираються конструктивно посилені елементи (наприклад, хомут зі шпилькою і дюбелем).
Головне правило: внутрішній діаметр кріплення повинен збігатися з зовнішнім діаметром труби, яка в нього вкладається.
Тримачі можуть мати чітко заданий в мм внутрішній розмір або діапазон допустимих значень (наприклад, 10-20 мм або 25-63 мм).
Всі елементи для електротехнічної прокладки мають істотну відмінність: вони виготовлені з пластику, що не підтримує горіння. Водопровідні ж виробляються з горючих матеріалів.
Сучасні хомути для кріплення труб
Найпоширеніший завдяки своїй практичності конструкційний варіант. Головні переваги: простота установки, надійна фіксація і невисока ціна. Збирається швидко, і для монтажу зазвичай не потрібно спеціальних навичок.
Конструктивно найпростіший кріпильний хомут для труб являє собою кільце з гвинтовими зажимами. Але існують варіації. Сантехнічний, наприклад, складається з двох половинок, з'єднаних двома гвинтами, на яких закріплений вібро і звукоізолюючий профіль.
Пружинний хомут виробляється зі смуги пружинної сталі і забезпечений двома виступаючими кінцями для зачеплення. Патрубок розміщується всередині кільця і фіксується за рахунок пружинних властивостей сталі.
Популярні універсальні затяжні гвинтові хомути черв'ячного типу. Надійне фіксування забезпечується завдяки спеціальній конструкції: гладка поверхня має гофровані ділянки. Ширина стрічки стандартного затяжного власника черв'ячного типу досягає 9-12 мм. Такий спосіб витримує відчутні вібраційні навантаження.
Часто кріплення для фіксації гнучких повітропроводів виготовляють з нержавіючої сталі. Наприклад, стрічковий хомут зажимного способу фіксації. Ширина його стрічки залежить від виду і розміру фіксованої об'єкта. Існують також пластикові варіанти.
Кріплення можуть бути конструктивно доповнені наступними елементами, в тому числі і хомути на труби:
сталевою шпилькою,
гумовою прокладкою (зменшує вібрацію і можливу деформацію, забезпечують стабільність з'єднання),
гайкою,
привареним шурупом.
Металеві хомути для жорсткого з'єднання
Необхідні для організації жорсткого з'єднання і найчастіше виробляються з оцинкованої сталі. У маркуванні вказується розмір зовнішнього діаметра стрижня (в мм) затяжного болта: наприклад, М10 або М8. Найбільш зручними, сучасним і практичним вважається металевий хомут зі смуги оцинкованої сталі з гумовою прокладкою по внутрішній стороні. Він являє собою розрізане кільце або конструкцію з двох половинок, які скріплюються між собою за допомогою болтів. До поверхні кріпиться за допомогою шурупа або болтового з'єднання.
Трубні хомути з пластика
Мають міцність дещо менше, ніж у металевих, хоча її цілком вистачає для фіксації основних видів трубопроводів (каналізаційних, водостічних, вентиляційних систем), а вартість нижча. Діляться на цілісні і подвійні. Подвійний пластиковий хомут для труб підлягає регулюванню по діаметру.
Кріплення для гофротруби і гладких ПВХ труб
Монтажні кліпси найчастіше застосовуються для роботи з поліпропіленовими трубами невеликого діаметру. Головна перевага такого кріплення: простота і надійність фіксації, можливість проводити монтаж на вертикальних і горизонтальних поверхнях. Для гофри найчастіше використовується розсувна кліпса на заданий діапазон діаметрів, із засувкою або з дюбелем, але можливі різні модифікації в залежності від об'єкта.
Щоб зафіксувати трубу в кліпсі, потрібно просто вставити її в роз'єм і втиснути до клацання. (При необхідності також легко можна вийняти назад з фіксатора).
Спеціальні кріплення для металорукава
Для надійного закріплення металлорукавів і кабелів на вертикальних і горизонтальних поверхнях широко застосовуються металеві кріпильні скоби з оцинкованої або нержавіючої сталі різного конструктивного виконання. Фіксацію таких елементів можна проводити на стінах, профілях або швелерах.
Монтажні скоби для труб можуть бути:
однолапкові (швидкознімний варіант кріплення);
двохлапкові U-подібної форми;
двокомпонентні: складаються з двох половин, що скріплюються між собою гвинтами і гайками
Слід враховувати, що для організації зовнішнього кріплення ПВХ труб категорично не підходить: матеріал схильний до впливу ультрафіолету і руйнується під його дією.
Для прокладання по фасадах будівлі використовуйте посилений металевий кронштейн. Він витримує велике навантаження і підходить для зовнішнього способу організації важких систем для транспортування води, електрики, газу. Щоб уникнути деформації складових і для підвищеної надійності з'єднання, кронштейни забезпечуються гумовою прокладкою.
При кріпленні металлорукава обов'язково використовується скоба, до якої можна прикрутити заземлення (необхідно для запобігання можливих загорянь, тому що створюване конструкцією електромагнітне поле може накопичувати електричний заряд).
Компанія "МЕЗОН-ЕЛЕКТРОКАБЕЛЬ" пропонує широкий вибір кріплення для труб зі складу у Львові та під замовлення.