Далеко не новина, що від правильно організованого освітлення безпосередньо залежить працездатність і самопочуття людини.

Отже, дуже важливо зробити правильний вибір освітлювальних пристроїв, не кажучи вже про монтаж.

Сьогодні на ринку світлотехніки існує неймовірне безліч різних видів пристроїв. Але крім цього важливим аспектом є і тип стелі, яких також на сьогоднішній день чимало.

Наприклад, найпоширеніший в офісах і багатьох громадських закладах - стеля Армстронг. Свою назву цей тип стелі отримав від найменування виробничої компанії, яка і займалася розробкою конструкції підвісних стель і перша налагодила їх випуск.

Візуально така підвісна стеля виглядає як безліч маленьких квадратів (60 на 60 см). Стелі Армстронг дуже зручні та практичні, оскільки являють собою якийсь конструктор, в якому при необхідності можна легко прибрати будь-яку плиту, а на її місце встановити світильники. Тобто, при монтажі такої стелі немає необхідності заздалегідь ламати голову над правильним розташуванням освітлювального приладу.

Існує два варіанти монтажу світильників в таку стелю: вбудовування та зовнішнє кріплення. Світильник, який вбудовується, грубо кажучи, «втоплюється» всередині підвісної конструкції. Тобто, весь корпус і додаткові деталі не видно, а в полі зору тільки дзеркальна деталь. При зовнішній установці світильника його конструкція злегка виходить за межі, але при цьому такі пристрої відрізняються найвищим показником світловіддачі, що безсумнівно - великий плюс. Розташування світильників відбувається тільки на основі фантазії та оригінальності людини.

Тобто, встановити освітлювальні прилади можна і по діагоналі, і в один ряд, і в шаховому порядку, і на основі локального освітлення конкретного робочого місця.

 

Світильники, які монтуються в стелю Армстронг, також відрізняються один від одного за типом відбивача або випромінювача.

Люмінесцентні світильники в стелю типу Армстронг стали найпопулярнішими і часто використовуваними за рахунок низької ціни, зручного кріплення і нетрудомісткого обслуговування. Конструктивно такі світильники складаються з пускової апаратури, відбивача і випромінювача. Найпоширеніший тип використовуваного цоколя - Т8, а потужність - 18Вт. В один світильник входить чотири люмінесцентні лампи.

Спосіб запуску даних світильників - процес непростий, який залежить від деталі яка подає напругу. Таким чином, бувають дросельні і електронні пускові елементи.

 

    Дросельний механізм, насправді, електромеханічний блок, передає потрібні імпульси, які і підтримують роботу лампочки. Але світло, яке випромінюється відрізняється досить низькою частотою, яка несприятливо впливає на зір і очні м'язи. Крім того, в таких агрегатах постійно потрібно міняти стартери через часті поломки. У підсумку, люмінесцентні світильники мають найнижчу вартість і найчастіше використовуються в складах, а також в холах і коридорах.

     Електронний світильник в стелю Армстронг відрізняється високою ціною через більш якісну подачу світла. Оскільки всі процеси в такому обладнанні чітко налагоджені і постійно відстежуються, виключено негативний вплив на зір. Невеликим нюансом і слабкістю такого обладнання є підвищена чутливість до різких стрибків електричної енергії. Але цей мінус можна обійти, встановивши стабілізатор. Завдяки цьому, істотно буде продовжено термін служби. Вага таких агрегатів досить маленька в порівнянні з люмінесцентним світильником, тому що відсутній в конструкції важкий дросель.

 Щоб світловий потік був якомога якісніше, застосовуються дзеркальні деталі. Всім іншим характерна низька віддача світла, але, з іншого боку, це забезпечує створення затишної обстановки через пом'якшення холодних тонів. За формою світильники можуть бути плоскими, параболічними, біпараболічними. Якщо Ви хочете добитися найбільш якісного світлового потоку (наприклад, при освітленні робочої зони), потрібно використовувати вигнутий елемент.

 

Світлодіодний світильник в стелі Армстронг

Те, що світлодіодні освітлювальні прилади є найбільш якісними на сьогоднішній день, давно не новина. Саме завдяки таким пристроям істотно економиться електроенергія і знижуються витрати на заміну ламп, оскільки їх термін служби досить великий. У підвісних світлодіодних світильниках для стель типу Армстронг роль випромінюючого елемента виконують напівпровідники. Дані пристрої відрізняються легкістю і компактністю, мають високу потужність і стійкість до перепадів напруги. Крім того, вони дуже прості в установці і заміні.

 Економічність світлодіодних світильників можна порівняти на прикладі люмінесцентних приладів. У споживану потужність останніх входять показники чотирьох використовуваних лампочок і електроніки, плюс до всього не варто забувати про холостий хід керуючої електроніки. Отже, витрата нерідко перевищує 100-120Вт. Світлодіодні пристрої споживають електричну енергію в кілька разів менше.

 Світлодіодні світильники вигідно відрізняються від інших за рахунок простої конструкції і способу запуску, оскільки відсутня необхідність заміни окремих елементів. Всі світлодіоди підключені безпосередньо до перетворювача показника напруги. Крім того, не потрібно турбуватися про збірку конструкції, оскільки завод-виробник випускає, як правило, готові панелі для подальшого простого монтажу. Поряд зі світлодіодним світильником потрібно використовувати спеціальні охолоджуючі пластини, щоб уникнути перегріву елементів.

 Дуже важливим моментом, щодо світлодіодних пристроїв, є спрямований кут розсіювання світла, що впливає на величину ККД. Також відсутнє мерехтіння лампочок, що дуже сприятливо для зору.

 Точкові світильники в стелю типу Армстронг істотно вирізняються з-поміж інших світильників, оскільки мають абсолютно інші габарити і форму. У конструкцію таких освітлювальних пристроїв входить 1-2 лампи. Саме тому при монтажі недостатньо просто прибрати одну з плит стелі. Необхідно проробляти отвори в них. До позитивних якостей відносяться маленький вага і відсутність пускового пристрою. Найголовніше, в таких світильниках - можливість вибору будь-якого типу лампи

 

Всі світильники в стелю Армстронг можуть мати розсіювач, який робить світильник або відкритим, або закритим. Даний додатковий елемент - пластина, яка виробляється з прозорих матеріалів і розміщується на нижній частині конструкції. Закриті агрегати виглядають більш естетично, а також дуже пом'якшують потік світла, який випромінюється. Розсіювачі можуть бути трьох видів: опалові (матові), призматичні і з дизайном «колотий лід». При виборі першого типу розсіювача варто враховувати те, що відбувається втрата початкової яскравості (до 100 Лм). Призматичний тип відрізняється відсутністю втрат і лаконічними формами, які забезпечили популярність в більш строгих офісних приміщеннях. «Колотий лід» - найоригінальніший розсіювач, який зовні нагадує структуру крижинок в воді. Останній тип прижився в неофіційних приміщеннях.

Тільки тоді, коли Ви більш-менш будете інформовані про всі види світильників і їх нюанси, можна зробити правильний вибір освітлювального пристрою. Найважливіше: завжди прораховуйте необхідний світловий потік, пам'ятайте про цілі і не скупіться на якісну продукцію.

 

Ознайомитися з усім асортиментом світлотехнічної продукції для підвісних стель Компанії "МЕЗОН-ЕЛЕКТРОКАБЕЛЬ" Ви можете на нашому сайті. 

Світильники зі складу у Львові або швидка доставка.